بررسی پرفروش ترین دوزینگ پمپ ایرانی

امتیاز مطلب:
5/5
فهرست مطالب
پرفروش ترین دوزینگ پمپ ایرانی

پرفروش ترین دوزینگ پمپ ایرانی کدام است؟ همانطور که می دانید دوزینگ پمپ های متنوعی در بازار وجود دارند. انتخاب دوزینگ پمپ های ایرانی یا خارجی در بین این همه مدل متنوع کار دشواری است! در این پست ما پرفروش ترین دوزینگ پمپ ایرانی را مورد بررسی قرار داده ایم و مزایا و معایب دوزینگ پمپ ایرانی و خارجی را بررسی کرده ایم. قبل از هر چیز بهتر است در مورد ویژگی های بهترین دوزینگ پمپ اطلاعات کاملی داشته باشید.

ویژگی های بهترین دوزینگ پمپ

اطلاعات کامل در مورد ویژگی های بهترین دوزینگ پمپ فارغ از ایرانی یا خارجی بودن به شما کمک می کند در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشید و بتوانید مناسب تر و بهتر خرید کنید. برخی از پارامترهای مهم برای انتخاب پمپ تزریق عبارتند از:

 •  داشتن کیفیت بالای بدنه : با توجه به اینکه دوزینگ پمپ ها در تماس با مواد شیمیایی قرار می‌گیرند، باید از جنس‌ و موادی ساخته شوند که در برابر خوردگی و اثرات شیمیایی مقاومت لازم را داشته باشند. این مساله علاوه بر جنس بدنه شامل جنس هد پمپ نیز می شود. باید در زمان انتخاب، به دقت جنس هد را بررسی کنید و مقاومت آن را متناسب با سیال مورد نظر خود انتخاب کنید زیرا ممکن است سیال شما خورندگی بیشتری داشته باشد و جنس هد نتواند مقاومت مناسبی نسب به آن داشته باشد. جنس هد معمولاً pvc است اما برای سیالات با خورندگی بالا از جنس pvdf استفاده می شود.
 • دقت در دوزینگ پمپ ها:دقت بالا در دوزینگ پمپ ها یک امر ضروری و مهم است. زیرا مهم ترین وجه تمایز پمپ و دوزینگ پمپ ها در صنعت همین میزان دقیق تزریق است. دوزینگ پمپ ها باید دقت بالایی داشته باشند بخصوص در صنایعی که حساسیت کار بیشتر است. صنایعی همچون داروسازی، مواد شیمیایی و مواد غذایی نیازمند دوزهای بسیار دقیق هستند. به همین دلیل، لازم است دقت پمپ تزریق را قبل از انتخاب بررسی کنید.
 • قابلیت تنظیمات دوز متنوع: مترینگ پمپ هایی که بتوانند قابلیت تنظیم را به صورت دقیق داشته باشند به گونه ای که شما بتوانید تنظیمات مختلف را برای تغییر دوز مایعات بر اساس نیازهای خاص محیط تنظیم کنید بسیار اهمیت دارند. در این نوع پمپ ها شما به راحتی می توانید هر نوع دوز مشخص را متناسب با صنعت تزریق کنید.
 • مقاومت در برابر فشار و شرایط محیطی: همانطور که می دانید دوزینگ پمپ ها باید در برابر فشارها و شرایط محیطی مختلف استحکام و پایداری لازم را داشته باشد، به‌طوری‌که در طول زمان عمر مفید طولانی داشته باشند.
 • عملکرد موثر پمپ تزریق: یک پمپ تزریق باید عملکرد خوبی داشته باشد. منظور از عملکرد مناسب عدم ایجاد کاویتاسیون، مصرف انرژی مناسب، بهره وری بالا، امکان کار در دما و شرایط محیطی متناسب، هدر رفت کمتر مایعات و … می باشد.
 • سهولت کار با آن: برخی از دوزینگ پمپ ها به گونه ای هستند که پیچیدگی زیادی دارند و نمی توان به راحتی با آنها کار کرد. بیشتر اپراتورها به دنبال پمپ هایی هستند که بتوانند به راحتی با آنها را کار کنند. این مساله شامل نصب و راه اندازی، تجهیزات و امکانات می باشد.
 • امکان اتصال به سیستم های کنترل: دوزینگ پمپ ها باید امکان اتصال به سیستم های کنترل را داشته باشند. سیستم های کنترل، سیستم های پیشرفته ای هتند که امکان دوز دقیق تر با امکانات بیشتر را برای کاربران فراهم می کنند. این تنظیمات در سیستم های کنترلی به صورت هوشمندانه و بر اساس نیازهای صنعت انجام می شود. اگر پمپ تزریق چنین قابلیتی (اتصال به سیستم کنترلی) نداشته باشد می تواند مشکلات متعددی را در آینده برای کاربران به وجود آورد. زیرا برخی از صنایع به مرور به فکر اتوماتیک و هوشمند کردن ابزراهای خود هستند و اگر در همان ابتدای خرید به این مساله توجه نکنند می تواند دردسر ساز باشد.
 • انعطاف پذیری: دوزینگ پمپ ها باید بتوانند با ابزارها و مجموعه دستگاه های دیگر به خوبی کار کنند. به بیان ساده تر، قابلیت انطباق با دستگاه های دیگر ر ا داشته باشند.
 • قابلیت سفارشی سازی: قطعاً نیازهای هر صنعت با صنایع دیگر متفاوت است. از این رو، هر کدام نیازمند دوزینگ پمپ مناسب با صنعت خود هستند. این تناسب می تواند شامل میزان دبی و فشار باشد. به عنوان مثال شما نیازمند دبی 5 لیتر با فشار 50 بار هستید که در هیچکدام از دوینگ پمپ ها چنین چیزی وجود ندارد. برخی دبی 5 لیتر دارند اما فشار کمتر و برخی دیگر دبی 5 لیتر دارند با فشار بیشتر! به همین دلیل مجبور می شود هزینه بیشتری بپردازید تا بتوانید گزینه نزدیک به کارتان را انتخاب کنید. حالا تصور کنید شما بتوانید همان 5 لیتر را دقیقاً با فشار 50 بار سفارش دهید و به همان میزان پرداختی داشته باشید. این یعنی بهترین نتیجه با صرفه جویی اقتصادی!
 • ضمانت و خدمات پس از فروش: ضمانت و خدمات پس از فروش یکی از پارامترهای مهم برای انتخاب دوزینگ پمپ است. زیرا دوزینگ پمپ هم مانند دیگر ابزارها با کارکرد مداوم دچار خرابی، تعمیر و نگهداری می شوند. به همین دلیل، مهم است که به منظور نگهداری و تعمیر، شما بتوانید قطعات مورد نیاز را پیدا کنید و یا دسترسی به نیروی متخصص داشته باشید. در غیر این صورت باید هزینه های سنگینی را متحمل شوید.

بررسی پرفروش ترین دوزینگ پمپ ایرانی

یکی از پرفروش ترین دوزینگ پمپ های ایرانی که توانسته همه پارامترهای یک دوزینگ پمپ خوب را در کنار هم داشته باشد، دوزینگ پمپ آیریک است. شرکت ایرسا الکترونیک آیریک در واقع نوعی شرکت دانش بیان است که با نیم قرن تجربه به همراه دانش و تخصص توانسته بهترین عملکرد را در تولید دوزینگ پمپ های ایرانی داشته باشد. دوزینگ پمپ های آیریک با داشتن 2 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش با عملکردی مشابه برندهای ایتالیایی در بازار همانند اتاترون توانسته محبوبیت خاصی داشته باشد. برخی پمپ های تزریق آیریک را به دلیل کیفیت و شباهت به عنوان دوزینگ پمپ اتاترون ایرانی می شناسند. اما چگونه آیریک یکی از پرفروش ترین دوزینگ پمپ های ایرانی شد.

 • اول اینکه دوزینگ پمپ های ایرانی آیریک جنس بسیار مقاومی دارند تا بتوانند در برابر انواع مواد شیمیایی دوام بیاورند. کیفیت بدنه و هد بسیار بالاست. علاوه بر این شما اگر نیاز به جنس هد مقاوم تری داشته باشید می توانید به صورت سفارشی آن را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر سیال شما اسید سولفوریک 98 درصد باشد می توانید جنس هد را pvdf انتخاب کنید.
 • دوم اینکه تمامی دوزینگ پمپ های آیریک دارای سیستم قطع خودکار هستند. بدین معنا که به محض اتصالی یا مشکل در قسمتی به صورت خودکار به منظور جلوگیری از سوختن موتور برق را قطع می کنند.
 • سوم اینکه شما می توانید به صورت سفارشی دبی و لیتر مورد نیاز خود را تعیین کنید. برند آیریک دبی تا 80 لیتر و فشار تا 15 لیتر را پشتیبانی می کند.
 • چهارم اینکه مدل های cc این برند قابلیات اتصال به سیستم های کنترلی را دارند و می توانند به تجهیزات پیشرفته و هوشمند متصل شوند.
 • پنجم اینکه قابلیت سازگاری با دستگاه های دیگر را به خوبی دارند.
 • علاوه بر این، 2 سال ضمانت و 5 سال خدمالت پس از فروش به همراه داشتن تیم تخصصی و فنی به منظور تعمیر، وجود تمامی قطعات در بازار این اطمینان را به شما می دهد که به راحتی می توانید در صورت مشکل، در کمترین زمان آن را عیب یابی و تعمیر کنید.
 • داشتن قیمت مناسب نسبت به برندهای خارجی مانند اتاترون، سکو، اینجکتا، گراندفوس و … باعث شده که این برند یکی از پرفروش ترین دوزینگ پمپ ایرانی باشد. همانطور که می دانید با افزایش فشار و دبی در پمپ های تزریق قیمت نیز بالاتر می رود. این قیمت بخصوص در دبی و فشار بالا تفاوت زیادی ایجاد می کند تا جایی که با توجه به عملکرد مشابه به صرفه تر است از دوزینگ پمپ آیریک استفاده شود.

با توجه به اینکه برند آیریک توانسته همه پارامترهای مهم دوزینگ پمپ را در کنار یکدیگر داشته باشد بسیاری از صنایع ترجیح می دهند این برند را استفاده کنند.

 

معرفی فروشگاه های معتبر

برخی از فروشگاه های معتبر که برند آیریک یا برندهای معتبر دیگر را به فروش می رسانند عبارتند از :

 • فروشگاه و وب سایت iea.co.ir (ایرسا الکترونیک آیریک)
 • فروشگاه و وب سایت worldwater.ir (جهان آب) که دارای انواع دوزینگ پمپ ایرانی آیریک و دوزینگ پمپ خارجی از انواع برندهای معتبر است. برای مشاهده آن می توانید از طریق همین لینک اقدام کنید.
 • فروشگاه و وب سایت electropumps.ir (الکترو پمپ) این وب سایت نیز دارای انواع دوزینگ پمپ ایرانی و خارجی از برندهای معروف است.
 • فروشگاه و وب سایت  city-pump.ir که شما می توانید انواع دوزینگ پمپ ایرانی آیریک و خارجی را مشاهده کنید.
 • فروشگاه و وب سایت rahabsanat.ir که دوزینگ پمپ ها ایرانی آیریک و برندهای خارجی را به فروش می رساند.
 • فروشگاه و وب سایت mr-pump.ir که هم دوزینگ پمپ ایرانی آیریک و هم دوزینگ پمپ های برندهای خارجی را به فروش می رساند.
 • فروشگاه و وب سایت abiranshop.com که هم دوزینگ پمپ ایرانی آیریک و هم دوزینگ پمپ های دیگر را به فروش می رساند.

 

پاسخ دهید