پمپ آب خانگی

 پمپ‌ها انواع گوناگونی دارند و در اندازه‌های مختلف ساخته و عرضه می‌شوند.پمپ آب خانگی پمپی است کوچک که معمولا آن را مینی پمپ می نامند. 

پمپ آب خانگی از وسایل پرکاربرد در کارخانه‌ها و صنعت‌ها‌ی مختلف است و مایعات را به شیوه‌های گوناگونی منتقل می‌کنند. بهترین گزینه بعضی از مدل‌های پمپ‌ جهت مصارف خانگی اند و برای انتقال آب در باغچه و حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از کاربردهای پمپ‌های سیالات، بالا بردن فشار آب می‌باشد. کمبود فشار آب برای، دوش گرفتن، شستن ظرف و لباس یکی از مشکلات بسیاری از خانه‌ها می‌باشد، جهت رفع این مشکل از یک پمپ سیال می‌توان استفاده کرد و بدون دغدغه‌ی کم‌شدن فشار آب کارهای خانه را به راحتی انجام داد .

پمپ سیالات انواع گوناگونی دارد و جنس بدنه‌ی آن از انواع فلزات مثل چدن و استیل می‌باشد. پمپ وسیله‌ای سنگین می‌باشد و مدل‌های متفاوت آن بازه توان موتور مختلف دارند. بعضی از آن‌ها قابلیت غوطه‌ور شدن دارند و از آن‌ها می‌توان جهت انتقال آب استخر و حوض استفاده نمود.

پمپ آب خانگی

انتخاب پمپ آب خانگی مناسب

برای انتخاب پمپ مناسب به چه مواردی باید توجه کرد؟

بعضی از پمپ‌هایی که توانایی غوطه‌ور شدن در آب را دارند محدودیت ارتفاع هم دارند و آن‌ها را تا یک ارتفاع مشخص می‌توان درون آب قرار داد. پمپ‌های سیالات عموما آب تمیز و مایعات شفاف را منتقل می‌کنند به این دلیل جهت بالا بردن کارایی و جلوگیری از آسیب دستگاه پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را در محیطی تمیز و به دور از هرگونه آلودگی مثل شاخ و برگ قرار داد.

بعضی از پمپ‌ها توانایی منتقل کردن مایعات آلوده را هم دارند و می‌توانند جهت انتقال آب و لجن و مواد شیمیایی هم از آن‌ها استفاده نمود؛ پمپ آب خانگی عموما جهت انتقال آب در باغ و باغچه‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

بعضی از باغداران از این نوع پمپ‌ها جهت منتثل کردن آب باران به سوی گیاهان و درختان‌شان استفاده می‌کنند و به کمک آب باران زمین خود را آبیاری می‌کنند. پمپ‌ها به کمک برق کار می‌کنند و دارای یک سیم بلند برق با روکش ضد آب اند.اگر می‌خواهید برای آبیاری و مسافت‌های بلند از این پمپ‌ها استفاده نمایید پیشنهاد میکنیم به متراژ سیم حتما توجه نمایید .

جهت انتخاب پمپ مناسب می‌بایست به متراژ ساختمان، تعداد طبقات، اندازه مصرف آب و تعداد شیرهای آب موجود توجه کرد :

این پمپ نیم اسب بخار برای ساختمان های یک طبقه با متراژ 150 متر مربع و پمپ آب یک اسب بخار بشقابی برای آپارتمان های سه طبقه با شش واحد و با متراژ هر واحد 75 متر استفاده میشوند . البته می توان در آپارتمان های چهار طبقه و هشت واحدی با متراژ 68 متر هم از این پمپ آب استفاده کرد ..

پمپ آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه برای ساختمان های چهار طبقه 8 واحدی با متراژ 75 متر و پمپ یک و نیم اسب بخار دو پروانه جهت اجرا در آپارتمان های پنج طبقه 10 واحدی با متراژ 100 متر استفاده میشوند.

پمپ آب خانگی

انواع پمپ آب خانگی جهت افزایش جریان آب در منازل و ساختمان ها

  • پمپ آب خانگی نیم اسب بخار محیطی و بشقابی
  • پمپ آب خانگی یک اسب بخار محیطی و بشقابی
  • پمپ آب خانگی دو اسب بخار بشقابی
  • پمپ آب خانگی یک اسب بخار جتی
  • پمپ آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه
  • پمپ خانگی یک ونیم اسب بخار دو پروانه
  • پمپ خانگی دو اسب دو پروانه
  • عوامل موثر درانتخاب پمپ آب خانگی

نکات مهم در انتخاب پمپ آب خانگی

تک فاز یا سه فاز بودن پمپ آب خانگی

ولتاژ پمپ های خانگی به 2 حالت تک فاز و 3 فاز تقسیم می شود. پمپ های سه فاز در مقایسه با تک فاز مصرف برق کمتر و طول عمر بیشتری دارند و برای ساختمانهای مجهز به برق 3 فاز گزینه ی بهتری می باشند، توجه کنید برای جلوگیری از 2 فاز شدن برق در پمپ های 3 فاز از تابلو فرمانی که دارای کنتاکتور، بی متال و کنترل فاز می باشد، استفاده نمایید.

منازلی که آسانسور دارند دارای برق سه فاز می باشند لذا درصورتی که میتوانند از برق سه فاز استفاده کنند و امکان کابل کشی آن برای پمپ آب سه فاز وجود دارد بهتر است پمپ آب سه فاز انتخاب و خرید کنند.

پارامتر های پمپ آب خانگی

با توجه به شرایط مختلف استفاده، به پارامتر های متفاوتی نیاز دارید. برای مثال هد و دبی مورد نیاز تان می‌بایست متناسب با نیاز مصرفی باشند، به این معنی که تعداد طبقات، افت فشار سیستم لوله کشی ساختمان و تعداد واحد ها نیز می‌بایست مد نظر گرفته شوند که پمپ آب انتخابی می‌بایست جوابگوی کل نیاز های تان باشد .

خدمات پس از فروش

یکی از معیارهای مهم در انتخاب پمپ آب، خدمات پس از فروش در دسترس و همیشگی آنها می باشد . برای استعلام قیمت و  ثبت سفارشات خود با فروشگاه پمپ صنعتی سیتی پمپ مراجعه کنید و در صورت لزوم با کارشناسان ما تماس بگیرد تا از یک مشاوره رایگان نیز بهرمند شوید.

 

پمپ آب خانگی

باید ها و نباید های استفاده از پمپ آب خانگی

باید ها

پمپ ها را بیش از استفاده بررسی نمایید که قبل از تعبیه آسیب دیدگی نداشته باشند .

همه‌ی اطلاعات مربوط به تعبیه، راه اندازی و نگهداری پمپ را مطالعه نموده و رعایت نمایید.

ولتاژ ورودی پمپ را چک بفرمایید .

اندازه مخزن را بررسی نمایید که با اندازه ی پمپ مطابقت داشته باشد .

پمپ آب را به یک منبع تغذیه مناسب متصل نمایید.

قبل از تعبیه پمپ، به نوع آن توجه داشته باشید یرای نمونه پمپ های مستغرق می‌بایست به طور کامل در آب غرق شوند و پمپ های زمینی می‌بایست در فضای خشک قرار گیرند.

در پمپ های مستغرق به عمق مجاز غوطه وری و تعداد دفعات روشن و خاموش شدن الکتروموتور توجه نمایید.

جهت افزایش طول عمر پمپ آب خانگی بیش از تعبیه و استارت اطمینان حاصل فرمایید که سایز لوله مکش پمپ به اندازه ی ورودی پمپ آب یا بزرگتر باشد .

برای افزایش طول عمر مکانیکال سیل پمپ آب خانگی در مسیر ورودی پمپ یک عدد شیر صافی قرار دهید که مانع از ورود املاح ریز به داخل کاسه پمپ شود .

صافی پمپ را در فواصل زمانی منظم تمیز نمایید.

 

پمپ آب خانگی

نباید ها

 پمپ را با کابل برق ولتاژ پایین تعبیه نکنید

اجازه ندهید آب اطراف پمپ یخ بزند

اجسام سنگین را روی پمپ آب قرار ندهید یا فعالیت سوئیج شناور را متوقف ننمایید

در زمان اتصال پمپ به منبع تغذیه آن را حرکت ندهید

از پمپ ها جهت پمپاژ کردن هیدروکربن ها مثل بنزین، روغن استفاده نکنید مگر اینکه پمپ مناسب با آنها انتخاب شده باشد

اجازه ندهید پمپ ها در فضای خشک و بدون آب کار کنند

سایز لوله ورودی نصب شده از منبع به پمپ را در هیچ صورتی تغییر ندهید.

انواع پمپ آب قابل نصب در مصارف خانگی

پمپ آب لوازم اتوماتیک (پنج راهی، مانومتر، کلید اتوماتیک) و منبع تحت فشار

پمپ آب با ست کنترل

بوستر پمپ

انواع روش های راه اندازی پمپ:

 پمپ خانگی با مخزن انبساط

 پمپ خانگی با کلید اتوماتیک

 پمپ خانگی با تابلو فرمان (تابلوبرق

پمپ آب خانگی