خواص زغال فعال

خواص کربن فعال

زغال فعال چه خواص و کاربردهایی دارد؟

سفید کردن دندان

اگر به داروخانه های سطح شهر خودتان سر بزنید و به سمت قفسه های محصولات بهداشتی بروید خواهید دید که برخی از محصولات بهداشتی موجود در داروخانه اعم از خمیر دندان و دهان شویه ها از کربن فعال در آن ها استفاده شده است.

این خمیر دندان دهان را خوش بو و باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری های لثه ای می شود که این موارد از مزایای استفاده خمیر دندان زغال فعال است. با مسواک زدن این خمیر دندان باکتری ها و باقی مانده های غذا را از سطح دندان های شما پاک می کند و می توانید شاهد یک دندان تمیز و سالم باشید.

سلامت پوست و جلوگیری با پیری

پوست بدن شما یکی از وسیع ترین و مهم ترین ارگان اصلی بدن شما است و باید برای آن از اهمیت زیادی برخوردار شویم. سلول های پوست بدن روزانه با ذرات خارجی مختلفی سر کله دارد که بسیاری از آن ها می توانند مضر باشند. گرد و غبار ، آلاینده های موجود در هوا، سلول های مرده پوست و حتی عرق بدن می تواند سطح پوست شما را ببندد و پوست شما نمی تواند نفس بکشد و سلامت را به خطر می اندازد.

ماسک زغال

یکی دیگر از خواص کربن فعال سموم و ترکیبات مضر را از روی پوست جذب می کند و از پیری زودرس جلوگیری می کند و ظاهری جوان تر و جذاب تر خواهید داشت. می توانید این زغال فعال را به صورت خام تهیه کنید وبا ایجاد خمیرروی پوست، پوستی شاداب و بدون هیچ مشکلی را داشته باشید. شما می توانید با تهیه کربن اکتیو مواد مضر و آلاینده ها را از روی پوست خود پاک کنید و این امر سبب می شود تا پوست شما تنفس داشته باشد. با توجه به خاصیت‌های بسیار جادوی سیاه است که ماسک سیاه بسیار مشهور شده است. حتی خودتان هم می‌توانید کمی از پودر کربن را با آب ترکیب کرده و خمیر حاصل شده را قبل از شستن صورت به روی پوست بمالید و سپس با آب بشویید.

شست و شوی دندان

بوی نا مطبوع دهان یکی دیگر از عوامل بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده هر شخصی می باشد که با استفاده نکردن از نخ دندان و مسواک، ذرات غذا از دهان خارج نمی شود. برای از بین بردن بوی ناخوشایند تنفس، از خمیر دندان زغالی و دهان شویه زغالی استفاده کنید. با این روند می‌بینید که حس تازگی در دهان در مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند و بوی بد آن از بین می‌رود.

خواص کربن فعال

بهبود زخم

کربن اکتیو یک ماده بسیار جادویی و کاملا کاربردی است و خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهابی دارد. این پودر باعث از بین بردن درد و تورم و سوزش حشرات را و گزیدگی ها را کاملا کاهش می دهد. معمولا برای تمامی این موارد باید از کربن اکتیو پودری استفاده شود و استفاده از این کربن برای زخم ها باعث نفوذ آن در سطح پوست شده و مواد سمی حاصل از نیش حشرات را از زخم به بیرون می کشد و زخم را بهبود می بخشد.

ماسک سیاه

از دیگر خواص کربن فعال ، ماسک سیاه است که معمولا برای افراد دارای پوست چرب هستند و از این بابت خسته شده اند پیشنهاد می دهیم. کربن اکتیو موجود در ماسک سیاه پاک کننده ای بسیار قوی است و چربی اضافی موجود روی پوست را کاملا پاک می کند. و شما شاهد یک پوست نرم و شفاف خواهید بود. همچنین این ماسک حاوی کربن فعال برای درمان جوش هم مورد استفاده قرار می گیرد.

کمک به داشتن موی سالم

مو هم مانند پوست در معرض ذرات و مواد مضر و آلودگی قرار می گیرد. کافی است شما از شامپو های حاوی زغال فعال استفاده کنید. ودر غیر این صورت اگر این شامپو را بدست نیاوردید میتوانید مقداری زغال اکتیو را خریداری کنید و کمی از آن را به شامپوی خود اضافه کنید. استفاده از شامپوی زغال فعال باعث می شود تا چربی بیش از حد مو از بین برود و از خارش و شوره سر جلوگیری می کند.

مبارزه با بوی بد بدن

بوی بد بدن از مشکلات رایج اکثریت مردم است که از این امر بسیار ناراحت و آزرده خاطر می شوند. مکانیسم عرق به این صورت است که با عرق کردن با کتری ها در سطح پوست جمع شده و باعث می شود تا عرق بیشتری کنیم و بدن بوی نامطبوعی می گیرد و هرچه عرق بیشتر روی بدن بماند سبب می شود تا باکتری فعال تر شود. برای کاهش بوی بدن خود می توانید از دستمال های حاوی کربن اکتیو استفاده کنید. پودر فعال با داشتن خاصیت آنتی باکتریالی، به منافذ پوست وارد می شود و بوی بدن را از بین می برد.

خواص کربن فعال

بهبود عملکرد سیستم گوارش و دفع

علاوه بر خواص زیبایی که در مورد زغال فعال گفته شد، این ماده با نفخ و گاز روده هم مبارزه می‌کند. اگر آن را به صورت قرص یا کپسول استفاده کنید، باکتری‌های روده را جذب می‌کند و نفخ شکم را از بین می‌برد.

جهت سفارش کربن اکتیو و استفاده از آن در مواردی که ذکر شد می توانید به سایت شهر پمپ مراجعه کنید و یا تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما بنا به نیاز شما کربن مورد نیازتان را معرفی کنند. (در نظر داشته باشید که کربن اکتیو مدل و برند های متنوعی را دارد و هر یک از این مدل ها برای کار مخصوص به خود تولید شده است.)

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی هستند.